Poniższy diagram przedstawia obrazowo idee łączenia poszczególnych elementów składających się na instalację elektryczną. Wybierz bazę swojej instalacji tzn. czy będzie ona podstawowa, z elementami automatyki czy IQ domu. W kolejnym kroku zastanów się nad dodatkową funkcjonalnością. Klikając w każdy z elementów zostaniesz przeniesiony do prostego opisu, który pozwoli wstępnie zapoznać się z zakresem oferowanej instalacji elektrycznej.
instalacja elektryczna z elementami automatyki instalacja iq domu radio i telewizja domofon i videodomofon internet telefon podstawowa instalacja elektryczna dodatkowa ochrona życia i mienia alarm kontrola dostępu monitoring

Do inwestorów prywatnych

Planujesz wykonanie instalacji elektrycznej systemem gospodarczym ?
Wyślij zapytanie ofertowe na wykonanie schematu instalacji i/lub na doradztwo techniczne
i/lub na wycenę materiałów elektrycznych.

PODSTAWOWA INSTALACJA ELEKTRYCZNA


W skład tej instalacji wchodzą obwody gniazd (230V/400V) oraz oświetlenia. Sterowanie oświetleniem realizowane jest za pomocą łączników instalacyjnych. Do Państwa należy decyzja czy instalacja będzie wykonana/wykończona w systemie ramkowym czy systemie "jednopuszkowym". Jest to najprostsza instalacja elektryczna wykonana zgodnie z obowiązującymi normami i wiedzą techniczna, która pozwala na bezpieczne korzystanie z prądu w domu, mieszkaniu bądź firmie.


INSTALACJA ELEKTRYCZNA Z ELEMENTAMI AUTOMATYKI


Instalacja ta, jest rozszerzoną wersją instalacji elektrycznej podstawowej. Zawiera ona wszystkie atuty instalacji podstawowej. Rozszerzenie polega na dodaniu bądź zastąpieniu tradycyjnego sterowania obwodami min. oświetleniowymi wykorzystując do tego celu styczniki, przekaźniki, programatory czasowe, zegary astronomiczne, i różnego rodzaju sterowniki . Tradycyjne łączniki zastępujemy przyciskami. W fazie projektu decydujemy jakie obwody będą podlegać automatyzacji oraz jakie rozwiązanie techniczne zastosujemy. Możliwe jest również wykorzystanie do zautomatyzowania pracy instalacji elektrycznej (włączanie/wyłączanie wybranych obwodów) stosownych modeli central alarmowych oraz modułów GSM.


INSTALACJA IQ DOMU


Decyzja o tego rodzaju instalacji tak jak w przypadku instalacji elektrycznej z elementami automatyki powinna zapaść w fazie projektu. W stosunku do poprzedniej wymaga ona głębszej analizy potrzeb klienta. Najprostszą instalację IQ domu możemy wykonać wykorzystując zwykłe sterownik programowalne PLC. Dla najbardziej wymagających klientów możemy zaproponować rozwiązanie kompatybilne ze standardem KNX. W ofercie mamy również system bezprzewodowy, który jest doskonałą alternatywą dla osób posiadających już instalację elektryczną. Systemy przewodowe jak bezprzewodowe pozwalają na bardziej zaawansowane sterowanie obwodami elektrycznymi niż ma to miejsce przy instalacji z elementami automatyki. W skrócie systemy te pozwalają na zdalną regulację wszystkich funkcji domu od oświetlenia i ogrzewania po muzykę i kino domowe.


DODATKOWA OCHRONA ŻYCIA I MIENIA


 • Instalacja Odgromowa:
  Sprawna instalacja odgromowa to nie tylko "druty" na dachu o odpowiednim przekroju. W skład instalacji odgromowej wchodzi również uziemienie, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz wyrównanie potencjałów wewnątrz budynku. Prowizoryczna instalacja odgromowa może wyrządzić więcej szkody niż gdyby jej nie było. Jeżeli zastanawiasz się czy potrzebujesz instalacji odgromowej skontaktuj się z nami. Obliczymy ryzyko, określimy poziom ochrony, zaprojektujemy instalację oraz finalnie wykonamy. Jeżeli na etapie obliczeń ryzyka okaże się, że instalacja odgromowa nie jest wymagana, otrzymasz stosowny dokument, w którym będzie to zapisane.
 • Oświetlenie awaryjne:
  Jest to rozwiązanie nie tylko dla firm ale również dla osób posiadających dom lub właścicieli/zarządców zabudowy wielorodzinnej. Zapewne każdy z nas szukał kiedyś latarki bądź świeczki w przypadku awarii zasilania podstawowego. Budując dom dobrze jest pomyśleć na etapie projektu nad zastosowaniem opraw z funkcją oświetlenia awaryjnego w pomieszczeniach takich jak korytarz, schody, bądź w innych, w których poruszanie się "w ciemnościach" może stwarzać zagrożenie dla zdrowia lub życia.
 • Zasilanie awaryjne:
  Jeżeli w rejonie, w którym mieszkasz często dochodzi do awarii zasilania lub jeżeli posiadasz urządzenia, które muszą stale pracować bądź zanik zasialnia może spowodować ich awarię, dobrym rozwiązaniem może być montaż agregatu prądotwórczego i/lub centaralnej baterii i/lub UPS-a. Montaż agregatu prądotwórczego jako zasilanie zapasowe z automatycznym załączaniem jest dobrym rozwiązaniem min. dla hodowców zwierząt.

INTERNET


Dobrze wykonana instalacja teletechniczna pozwala na podłączenie dowolnego dostawcy usług Internetu bez konieczności dokładania "przewodów" w przyszłości. Jeżeli na etapie projektu nie możesz określić z jakiego dostawca Internetu będziesz korzystał mamy rozwiązanie jak wykonać instalację aby oszczędzić niepotrzebnych problemów gdy budynek będzie już wykończony. W pierwszej fazie projektu wystarczy że rozlokujemy gniazda dostępowe oraz Access Point-y (punkty dostępowe WiFi). Podstawową sprawą jest również określenie klasy/kategorii sieci LAN - implikuje to rodzaj użytych przewodów, osprzętu instalacyjnego oraz urządzeń aktywnych i pasywnych. Posiadamy rozwiązania sieci LAN dedykowane dla firm, hoteli, szkół oraz inwestorów prywatnych. Chcesz mieć więcej niż tylko dostęp do internetu? Zapraszamy


TELEFON


Posiadamy w ofercie sprawdzone rozwiązania bazujące na centralach telefonicznych. Centrale przez nas montowane pozwalają (przy odpowiednim zaprogramowaniu polityki obsługi połączeń wychodzących oraz kont VOIP) na obniżenie kosztów rozmów z numerami zagranicznymi oraz GSM. Montaż takiej centrali może być dobrym rozwiązaniem dla klientów prywatnych którzy nie są przekonani do komputerów, a posiadają rodzinę za granicą. W większości przypadków korzystanie z telefonu posiadając centralę telefoniczną nie różni się niczym od tego gdy centrali nie było. Nie ma konieczności wymiany aparatów telefonicznych. Chcesz rozmawiać za parę groszy za minutę połączenia z rodziną, bądź z kontrahentami zagranicznymi, przy tym nie chcesz zastanawiać się czy dane połączenie wykonać przez telefon, czy może skorzystać z komunikatora głosowego, skontaktuj się z nami, a zaproponujemy stosowne rozwiązanie. Centrala zaprogramowana przez nas pomyśli za Ciebie, którą drogą wykonać najtańsze połączenie. Centrale, które mamy w swojej ofercie pozwalają również na korzystanie z telefonu stacjonarnego bez konieczności podłączenia do sieci telefonicznej. Wystarczy dostęp do łącza internetowego. W swoim domu bądź firmie często "gubisz" zasięg GSM - na to również posiadamy rozwiązanie.


RADIO I TELEWIZJA


Wykonujemy instalacje multiswitchowe. Instalacja taka pozwala na dystrybucję sygnału telewizji satelitarnej, DVB-T lub kablowej oraz radiowej z jednego miejsca do nieograniczonej liczby gniazd abonenckich. Dzięki temu nasz dom nie będzie „przyozdobiony” kilkoma talerzami telewizji satelitarnej, a przewody antenowe nie będą szpecić elewacji. Dobrze zaprojektowana instalacja RTV i SAT pozawala na wprowadzenie sygnału do budynku zarówno „dołem” jak i „górą”. Przy instalacji multiswitchowej wystarczy jeden talerz satelitarny na budynku aby każdy w swoim pokoju/mieszkaniu korzystał z dowolnego dostawcy telewizji satelitarnej (ograniczając się jedynie do zakupu dekodera).


DOMOFON I WIDEODOMOFON


Nie chcesz „wyglądać przez okno” kto stoi przy bramce posesji wybierz wideodomofon. Nie potrzebujesz podglądu na osobę dzwoniącą ale ze względu na wygodę chcesz mieć możliwość rozmowy z potencjalnym gościem wybierz domofon. Poza tymi podstawowymi możliwościami, domofony i wideodomofony są swego rodzaju domowymi elementem kontroli dostępu, które umożliwiają zamykanie i otwieranie bramki, a wybrane modele również bramy lub drzwi przy użyciu breloka, pilota bądź z terminala służącego do rozmów. Posiadamy w ofercie rozwiązania pod zabudowy jednorodzinne jak i wielorodzinne.


POMIARY ELEKTRYCZNE


Jesteś właścicielem domu lub prywatnego mieszkania. Chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja elektryczna jest bezpieczna. Skorzystaj z usługi pomiarów elektrycznych. Wykonujemy pomiary elektryczne odbiorcze, okresowe, których posiadanie i wykonywanie jest zdeterminowane odpowiednimi przepisami min PIP i PB. Masz ubezpieczony dom, mieszkanie, zapytaj ubezpieczyciela, czy w razie pożaru i przy braku aktualnego protokołu z pomiarów elektrycznych, nie będziesz miał problemów z uzyskaniem odszkodowania.

Jeżeli przy okazji wykonywania pomiarów elektrycznych okaże się, że nie posiadasz dokumentacji projektowej instalacji elektrycznej budynku, lokalu możemy zaproponować usługę polegającą na opisaniu obwodów instalacji i/lub usługę wykonania aktualnych schematów instalacji elektrycznej.


INTERFONIA


Posiadamy sprawdzone rozwiązania do realizacji:

 • Instalacji radiowęzłowych - szkoły, zakłady pracy, hipermarkety
 • Instalacje przyzywowe do komunikacji dwustronnej, jednostronnej z możliwością połączenia z profesjonalnym jawnym nasłuchem pomieszczenia – gabinety lekarskie, odizolowane pomieszczenia badań pacjentów, przychodnie, szpitale

AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA


W ofercie posiadamy:

 • Montaż układów sterowania zwiększających bezpieczeństwo użytkowania maszyn w miejscu pracy
 • Montaż układów sterowania pracą silników trójfazowych / jednofazowych wraz z zabezpieczeniem przeciążeniowym
 • Montaż pulpitów sterowniczych maszyn produkcyjnych
 • Układy sterowania oraz kontroli pracy maszyn z wykorzystaniem sieci GSM

TELEMETRIA


Jest to rozwiązanie dedykowane dla firm posiadających maszyny zainstalowane w różnych punktach miasta/kraju lub właścicieli parków maszynowych, którym zależy na uzyskiwaniu informacji o działaniu maszyn.

Wykorzystując sieć GSM możemy:

 • Przesyłać proste informacje do maszyn,
 • Zbierać informacje z czujników zainstalowanych w maszynach.

KONTROLA DOSTĘPU


Instalacja taka jest dedykowana dla zakładów pracy i instytucji użyteczności publicznej. Umożliwia ona definiowanie schematów dostępu dla poszczególnych użytkowników systemu, odczytu historii zdarzeń itp.

Instalacja kontroli dostępu może być również połączona z systemem rozliczania czasu pracy.


ALARM


Dobra instalacja alarmowa nie ogranicza się tylko do wykrycia ruchu, dobra instalacja alarmowa powinna ostrzegać w przypadku wykrycia czadu, dymu, gazu usypiającego, zamknąć zawór wody w przypadku gdy pęknie rura. Obsługa instalacji alarmowej może być prostsza przy wykorzystaniu karty zbliżeniowej, pilota lub dotykowego manipulatora. Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność wybranych modeli central alarmowych należy uwzględnić je na etapie projektowania pozostałych instalacji min. elektrycznej, hydraulicznej, gazowej.


MONITORING


Instalacja monitoringu jest doskonałym uzupełnieniem instalacji alarmowej. Instalację alarmową można porównać do zmysłów obiektu, a monitoringu do oczu. Podstawowe pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć przed wyborem odpowiedniego systemu monitoringu to:

 • Co mają widzieć kamery i gdzie planujemy je rozmieścić?
 • Czy zależy nam na obserwacji dziennej, nocnej czy całodobowej?
 • Czy obraz z kamer ma być rejestrowany w sposób ciągły, po wykryciu ruchu, czy zgodnie z oddzielnym harmonogramem?
 • Jaką wartość przedstawia dla nas chroniony obiekt, tym samym jaki procent tej wartości możemy przeznaczyć na instalację monitoringu?

Więcej informacji na temat monitoringu kliknij tu